top of page

Школи запрошують пілотувати курс "Природничі науки"

March 13, 2018

З 1 вересня 2018 року в 10-му класі буде вивчатись інтегрований курс «Природничі науки». Він впроваджується в межах експерименту, і Міністерство освіти і науки запрошує школи брати участь у пілотуванні курсу.

Експериментальні програми розроблено для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування. Через це курс може викладатися лише для учнів, що не планують складати ЗНО із природничих предметів. Викладати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Упродовж пілотування інтегрованого курсу планується поетапно розробити необхідне навчально-методичне забезпечення (підручники й посібники для учнів; методичні посібники для вчителів; веб-сайт інформаційно-комунікаційної та дидактичної підтримки курсу). Також відбуватиметься апробація методик інтегрованого навчання та розроблятиметься інструментарій для моніторингу й перевірки якості природничих знань учнів, ефективності методик і засобів навчання.

Для використання з 1 вересня 2018 року Колегією МОН схвалено 4 проекти навчальних програм інтегрованого курсу «Природничі науки»:

Допомагати школам у пілотуванні курсу можуть інститути післядипломної педагогічної освіти, у повноваження яких входить, зокрема, методична підтримка.

У межах освітнього проекту «На урок» також буде оголошено конкурс на кращі навчальні матеріали до уроків з інтегрованого курсу.

Щоб долучитися до пілотування інтегрованого курсу «Природничі науки», школа має звернутися до місцевого органу управління освітою.

Засідання методичного об’єднання вчителів хімії

Вроджені обдарування подібні диким рослинам  і

потребують вирощування з допомогою вчених занять
                                                                                    Френсіс Бекон


       06 березня 2018 р. на базі Знам’янської ЗШ І-ІІІ ст. № 6 відбулось планове засідання методичного об’єднання вчителів хімії. Формою проведення було обрано тренінгове заняття на тему «Активізація пізнавальної діяльності обдарованих учнів». Учасниками тренінгу стали вчитель хімії Знам’янської ЗШ І-ІІІ ст. № 1, керівник міського МО Шевченко О. Ю., вчитель Знам’янської ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія Піщікова О. Г. та вчителі Знам’янської ЗШ І-ІІІ ст. № 6 Садигова К. П., Єфремова Г. В. та Рибкіна Т. М. 
      В ході тренінгу вчитель хімії Садигова К. П. провела різноманітні інтерактивні вправи на визначення обдарованого учня, презентувала власний досвід роботи з обдарованими дітьми, продемонструвала вправи, які використовує на своїх уроках. Всі учасники тренінгу активно долучились до роботи, обмінювались досвідом роботи з обдарованими дітьми, з цікавістю виконували практичні завдання.
По закінченню тренінгу, вчителі висловили свої враження від проведеного заходу та отримали в подарунок теки з прикладами завдань на уроки та листівки з нагоди Міжнародного жіночого дня. 
 

Психолого-педагогічний семінар

      Видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський стверджував, що педагогічна діяльність повинна базуватися на глибинному і всесторонньому  знанні психологічних закономірностей та механізмів розвитку особистості.

        На відміну  від багатьох своїх колег-учителів Василь Олександрович глибоко усвідомлював виняткове значення психології у педагогічній діяльності.

       З нагоди 100-річчя від дня народження видатного педагога та з метою популяризації психологічних знань, формування психологічної культури педагогів 28 лютого 2018 року у теплому та затишному приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості відбувся психолого-педагогічний семінар "Василь Сухомлинський про формування світогляду школярів"

        Практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти поділилися з присутніми своїм досвідом роботи з питань формування світогляду здорової, гармонійно розвиненої особистості. Учасникам семінару були запропоновані вправи на пізнання свого внутрішнього світу, своїх потреб та бажань.

        Працівники психологічної служби впевнені в тому, що тільки та особистість, яка розуміє свій внутрішній стан, може допомогти дітям зрозуміти себе та оточуючий світ, і тим самим формувати риси доброї, милосердної, реалізованої та здатної до продуктивної діяльності особистості.

                                                                                    М.Босненко, методист методичного кабінету

Щодо деяких організаційних питань з підготовки педагогічних працівників на сайті студії онлайн-освіти ЕdЕга

February 26, 2018

   Міністерство освіти і науки України повідомляє актуальну інформацію щодо онлайн-курсу для вчителів початкової школи, який є складовою підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, що впроваджуватимуть новий Державний стандарт початкової освіти з вересня 2018 року.

   З 26 лютого на сайті студії онлайн-освіти ЕdЕга (https://еd-era.com/nus) на дистанційному курсі «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» почнуть публікуватися навчальні матеріали Модуля 3 згідно розкладу появи навчальних матеріалів (Додаток 1).

    Нагадуємо, що реєстрація на курс продовжується, залишається доступною повсякчас і не передбачається її закриття.

   Звертаємо увагу, що немає необхідності розпочинати навчання одразу в день публікації матеріалів, адже матеріали доступні на платформі цілодобово, а на навчання надано достатньо часу.

   Публікація матеріалів нового модулю не означає закриття попереднього. Проходити курс (навчатися] та виконувати завдання можна у зручний для вчителів час та місці з будь-якого пристрою (телефон, планшет, ноутбук, стаціонарний комп'ютер).

    Проходження дистанційного курсу є одним із обов'язкових етапів перепідготовки вчителів початкової школи, які навчатимуть перший клас із вересня 2018 року згідно Наказу №34 від 15.01.2018 р. «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи». Для всіх інших вчителів початкових класів курс рекомендований, але не є обов'язковим для проходження прямо зараз.

    Звертаємо вашу увагу на наступне:

1. Орієнтовні терміни публікації навчальних матеріалів містяться у Додатку 1.

2. У Додатку 2 розміщена інформація щодо системи оцінювання в курсі.

3. У Додатку 3 можна знайти оновлений перелік відповідей на часті запитання, які виникають під час навчання на курсі.

4. Покрокова інструкція входу в персональний кабінет на сайті ЕdЕга розміщена в Додатку 4.

5. Інструкція з користування платформою під час навчання розміщена у Додатку 5 та доступна онлайн за посиланням: http://bit.ly/nus-instruction. Щоб переглянути її онлайн, необхідно увійти на сайт ЕdЕга.

6. Якщо у вчителів виникнуть додаткові запитання стосовно курсу чи платформи, вони можуть їх надсилати на електронну адресу info@ed-era.com.  Для зручності вчителів у Додатку 6 наведено рекомендації з написання листів для запитів та їх приклади.

7. Якщо вчителі відчувають себе невпевнено при користуванні комп'ютером чи Інтернетом, перед навчанням їм необхідно ознайомитися з перерахованими вище додатками до цього листа, які містять вичерпні інструкції та докладні поради.

Просимо донести зазначену інформацію до відома керівників навчальних закладів.

Засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів

Чисте, граматично правильно розвинене мовлення дітей дошкільного віку є  запорукою успішного оволодіння грамотою та читанням в школі.

       В закладах дошкільної освіти  міста функціонують 8 логопедичних  груп  в яких навчається і виховується 143 дитини з різними  порушеннями мовлення. Корекційну допомогу дітям надають досвідчені вчителі-логопеди.
          22    лютого  2018    року    на     базі дошкільного    навчального    закладу  № 5«Калинонька» відбулося засідання методичного об’єднання  вчителів-логопедів на якому розглядалося питання використання ігрових технологій в активізації пам’яті, мислення та уваги  у дітей з порушеннями мовлення. 
          Ігрові технології  є однією з унікальних форм навчання, яка дозволяє зробити  цікавими буденні кроки з вивчення матеріалу. Гра – це іскра, що запалює  вогник  допитливості, зацікавленості  у дітей, розвиває психічні процеси, фізичні сили дитини, сприяє освоєнню ним навколишнього світу. 
Учасники засідання мали можливість  переглянути  підгрупове  заняття з дітьми, що мають фонетико-фонематичний недорозвиток мовлення на тему: «Загублений звук», яке підготувала і провела вчитель-логопед  дошкільного навчального  закладу № 5 «Калинонька»  Лобода  Ірина  Віталіївна.              Логопед  розвивала у дітей  пізнавальну та мовленнєву активність, фонематичний слух, мовленнєве дихання, діалогічне та монологічне мовлення, психічні процеси ( пам’ять, увагу, мислення). Діти закріплювали чітку вимову звука Ш у словах, реченнях та зв’язному мовленні. Діти з цікавістю виконували завдання, спілкуючись з казковими героями  - Машею та Ведмедем роль якого виконала вихователь логопедичної групи Лупата Ірина Сергіївна.
         Вчителі-логопеди подякували колезі за цікаве і змістовне заняття, за нові форми роботи, які вона використала  під час роботи з дітьми, відзначили вдало підібраний дидактичний матеріал, оформлення зали, яке відповідало темі заняття, використання ІКТ технологій. Особливо вчителів-логопедів зацікавив використаний Іриною Віталіївною ігровий прийом «Плейбек» (підведення підсумків заняття самими дітьми).
 Слова вдячності  пролунали від завідувача міською ПМПК  Н. Білоконь  директору дошкільного  навчального закладу Ткаченко Людмилі Іванівні та вихователю-методисту  Савкіній Наталії Миколаївні, які    приділяють особливу увагу роботі логопедичної групи. Для перебування  і навчання дітей створені комфортні умови, обладнаний логопедичний кабінет, який відповідає всім вимогам. 
           Учасники засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів прослухали та обговорили доповідь « Використання ігрових технологій  під час корекції мовлення у дітей дошкільного віку», переглянули виставку методичної літератури «Подорож сторінками фахових газет і журналів».


                                                                Завідувач міською ПМПК    Н. Білоконь

Обласний конкурс « Вчимось досліджувати та охороняти природу»

           21 лютого 2018 року на базі обласного центру дитячої та юнацької творчості міста Кропивницький відбувся обласний конкурс « Вчимось досліджувати та охороняти природу». 
            За результатами захисту наукової роботи на тему  «Порівняльна характеристика вмісту іонів важких металів в грунті на лісових стежках та околицях лісу»  учениця 8 – А класу НВК «Знам’янська                       загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 - ліцей» Крещенко Анастасія нагороджена дипломом (вчитель Погребняк О.В., керівник  гуртків «Чисті джерела» та  "Шкільне лісництво»)

Вітаємо переможців ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

February 21, 2018

             У суботу, 17 лютого 2018 року,  було проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. 

         На конкурс було подано всього 19 заявок від членів НТУ "Інтелект", яке створено на базі НВК "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 - гімназія"  та членів секцій Кіровоградської філії Малої академії наук, що функціонують на базі  НВК "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей".

        З рішенням членів журі переможцем в секції "Літературна творчість" стала учениця 9 класу Знам'янської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Тараса Шевченка Холявінська Анна (керівник Дубок Т.В.). 

                В секції "Правознавство" ІІ місце зайняли учениці 10 класу НВК "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей" Пономар Ярослава та Шуліка Тетяна, ІІІ місце - учень 9 класу Плаксивий Володимир (керівник Філіпова С.М.). 

                    В секції "Прикладна математика" почесне ІІІ місце зайняв учень 10 класу НВК "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей"  Корень Юрій (керівник Орищенко В.П.).

                    Бажаємо нових перемог в наступному етапі конкурсу!

Закінчився обласний етап конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Методист-2018».

February 21, 2018

       20 лютого 2018 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся очний тур Всеукраїнського конкурсу майстерності працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Методист-2018».

       Учасники конкурсу під час своїх виступів презентували науково-методичні технології, які вони реалізують у своїй професійній діяльності; демонстрували вміння із застосування інноваційних технологій щодо впровадження науково-методичної інформації в практику роботи керівників гуртків; знайомили із досвідом використання сучасних прийомів організації методичної роботи; окреслили шляхи здійснення науково-методичного супроводу професійного розвитку педагогів в умовах закладу позашкільної освіти. 

        Журі оцінювало виступи конкурсантів з урахуванням актуальності та практичної значущості впровадження досвіду, застосування інноваційних підходів та системності в організації методичної роботи.

      Вітаємо методиста центра дитячої та юнацької творчості  Слєпєнькову Ірину Миколаївну, яка представляла місто і стала призером в  номінації «Методист художньо-естетичного напряму позашкільної освіти».

Про проведення тренінгу з метою підготовки тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Кіровоградської області, які навчатимуть учнів 1-х класів у 2018/2019 н.р.

        Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 р. №34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» продовжено підготовку тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Кіровоградської області, які навчатимуть учнів 1-х класів у 2018/2019 навчальному році.

          14-15 лютого 2018 року на базі комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання № 25 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання “Ліра” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області було проведено дводенний тренінг з метою підготовки тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Кіровоградської області, які навчатимуть учнів 1-х класів у 2018/2019 навчальному році.

         У проведенні тренінгу брали участь:

- Кондратова Вікторія Вадимівна, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук, координатор та тренер освітнього проекту «Нова українська школа»;

- Тіхонова Наталія Георгіївна, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук, тренер освітнього проекту «Нова українська школа».

         Розглядалися такі питання:

  1. Інтерактивні методи навчання дорослої аудиторії.

  2. Навчання дорослих з опорою на власний досвід. Навчальні кейси..

  3. Урахування групової динаміки в процесі навчання.

  4. Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи.

  5. Методика використання елементарних ресурсів для підготовки вчителів початкових класів до реалізації Концепції «Нова українська школа».

  6. Особливості викладання навчальних предметів інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

  7. Критичне мислення.

  8. Гра по-новому – навчання по іншому з LEGO.

        Під час проведення тренінгу було висвітлено та опрацьовано особливості реалізації освітнього проекту «Нова українська школа» в умовах інтегрованого та діяльнісного підходів до розвитку особистості молодшого школяра, виявлено ефективні індивідуальні, групові та колективні форми роботи зі школярами.          Проведення заходу в одній із пілотних шкіл Кіровоградської області − це унікальна нагода познайомитись, обмінятись досвідом з кращими практиками та ідеями щодо організації освітнього процесу в умовах запровадження Нової української школи.

           Всі педагогічні працівники, які брали участь у тренінгу, завершили навчання успішно.

МОН розробило положення про обрання директорів шкіл

January 01, 2020

     Міністерством освіти і науки розроблений і запропонований для громадського обговорення проект Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.

       Проектом документа визначено загальні засади проведення конкурсів на посади директорів шкіл, етапи їх проведення, умови участі у конкурсах тощо.

      Рішення про проведення конкурсу ухвалюватиметься засновником навчального закладу. Також засновник навчального закладу затверджуватиме персональний склад конкурсної комісії, яка обиратиме керівника школи.

         Планується, що конкурсний відбір майбутніх директорів шкіл здійснюватиметься за результатами відкритої презентації перспективного плану розвитку навчального закладу, перевірки у кандидатів знань освітнього законодавства та концепції «Нова українська школа», а також співбесіди з конкурсною комісією.

         Пропозиції та зауваження до проекту Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти можна надсилати до Міністерства освіти і науки на електронну адресу: v_bozhinskiy@mon.gov.ua. Обговорення триватиме до 23 лютого 2018 року. 

              

              З Проектом документу можна ознайомитися ТУТ

Школи мають обрати підручники для 5-х класів (СПИСОК)

January 01, 2020

      Школам надали список проектів підручників для 5-х класів, з якого заклади повинні обрати потрібні їм.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки від 6 лютого №1/9-79 “Про вибір та замовлення підручників для 5 класу”, розміщеному на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

        Школи повинні ознайомитись із запропонованими підручниками до 11 лютого.Обрати потрібні книжки необхідно до 13 лютого та затвердити рішення на педагогічній раді.

        Протокол педагогічної ради з підписами членів педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір проектів підручників, протягом двох робочих днів оприлюднюється на сайті ЗЗСО (закладу загальної середньої освіти –ред.)”, – зазначено в листі.

         До 17 лютого школи мають передати “результати вибору/замовлення на папері та в електронному вигляді (excel-формат) до органу управління освітою“.

       Також вчителі можуть повідомити про тиск на їхній вибір на “гарячу телефонну лінію” МОН (044) 481-47-69 чи письмово на поштову адресу МОН (проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135) або ІМЗО (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, кім 101, м. Київ, 03035).

      Детальніше з процедурою вибору та замовлення можна ознайомитись у документі нижче.

     Завантажити документ можна за цим посиланням .

Відбувся фінальний етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

February 08, 2018

      06-07 лютого 2018 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»з та закладів загальної середньої освіти міста Кропивницького відбувся фінальний етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

       На цьому етапі учасники продемонстрували уміння розробляти навчальні проекти та проводити конкурсний урок.

 

    Вітаємо лауреата ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» в номінації «Українська мова та література» Петренко Віту Вікторівну, учителя української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Знам’янської міської ради Кіровоградської області.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

        На виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 16 січня 2017 року № 25-р «Про популяризацію в області державних символів України», наказу начальника управління освіти від 30 листопада 2017 року № 923 «Про проведення обласного конкурсу учнівської творчості щодо популяризації в області державних символів України» та  з метою виховання поваги до державних символів України             15 грудня 2017 року було проведено ІІІ (обласний) етап конкурсу учнівської творчості на тему «Історія формування державних символів України, їх значення і використання в Україні у різні історичні періоди».
     На розгляд журі ІІІ етапу конкурсу було подано 27 творчих робіт учнів. Членами журі відмічено високий рівень підготовки та проведення вказаного вище заходу закладів загальної середньої освіти міста Знам’янка.
     Переможцями ІІІ етапу конкурсу визнано Пономар Ярославу – ученицю 10 класу навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей» та Рижика Леоніда – учня  10 класу навчально-виховного комплексу «Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 - гімназія» . 
Відділ освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради, управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації оголошують подяку  Філіповій Світлані Миколаївні – учителю  історії НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» та  Білокамінській Тетяні  Іванівні  –  учителю  історії НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - гімназія» за високу підготовку переможців ІІІ (обласного) етапу конкурсу учнівської творчості на тему: «Історія формування державних символів України, їх значення і використання в Україні у різні історичні періоди».
 

Захист науково-дослідницьких робіт

04 січня 2018 року в НВК “Знам`янська ЗШ І-ІІІ ст.№3 -гімназія»  відбувся І (міський) етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів НТУ «Інтелект». 
Цьогоріч за право представляти заклад у ІІ етапі учні змагалися в секціях: математика, українська література/літературна творчість, англійська мова та біологія. 
Журі визначило переможців:
- у секції «математика» ( керівник – Пишна О.І., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель): Таранця Валентина (9-В клас), тема: «Застосування методів інтервалів у шкільному курсі математики та ЗНО» - І місце; Корінного Едуарда (11-Б клас), тема: «Арифметичні дії з графіками функцій» - І місце; Дему Богдана (9-В клас), тема:  «Арифметична прогресія» - ІІ місце; Сидоровича Володимира (11-Б клас), тема: «Прикладна тригонометрія» - ІІ місце; Каракаш`яна  Данила (11-Б клас), тема: «Теорема Безу та її наслідки» - ІІІ місце;

- у секції «українська література» (керівник – Петренко В.В., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист): Шамаль Дар`ю (10-А клас) – ІІ місце; Зосімову Лілію (11-А клас), тема: «Проблемно-тематичний аналіз поетичної збірки Наталії Фесенко «На святі життя» – ІІІ місце; в секції «літературна творчість» - Полякову Дар`ю (11-А клас) з власним оповіданням «Кохання – це…» – ІІ місце;
- у секції «англійська мова» (керівник –  Кривич Н.М., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель): Ляшенко Поліну (9-Б клас), тема: «Англійська термінологія сучасного рукоділля/сфери моди та особливості її функціонування в мові (на матеріалах журналів з рукоділля, моди та інтернет-ресурсів)» - І місце; Маслій Софію (11-А клас), тема: «Ідіоми в англійській мові» - І місце. 

Конкурс творчих освітян

        Праця і творчість — два крила людського буття. Їхнє поєднання сповнює життя людини сенсом, піднімає особистість в очах інших, викликає почуття поваги. Учитель — це завжди творець. Інакше не може бути.

Педагогічна праця - це єднання професіоналізму та високих душевних якостей.

     8 грудня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» вдруге у місті Знам’янка відбулося традиційне свято освітян, які демонструють рівень професійної підготовки у одному з найкращих конкурсів «Учитель року».

     Цей конкурс для відважних педагогів, що наважились піти на випробування, аби утвердити своє професійне «Я…»

     На свято були запрошені перший заступник міського голови Загородня В.Г., працівники відділу освіти, педагогічні колективи закладів освіти міста та представники засобів масової інформації.

 

     В конкурсі взяли участь вчителі, які прагнуть постійного творчого зростання, яким необхідне відчуття особистого успіху.

    В номінації «Українська мова та література» участь взяли Петренко Віта Вікторівна - вчитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 - гімназія», вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, Осадча Наталія Олександрівна – вчитель української мови навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей», вчитель вищої кваліфікаційної категорії, Чістякова Олена Олексіївна - вчитель української мови Знам’янської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7, вчитель першої кваліфікаційної категорії.

     В номінації «Фізика» себе представила Лук’яненко Лариса Володимирівна – вчитель  фізики  Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист.

     В номінації «Фізична культура» про себе заявив Степаненко Олег Іванович – вчитель фізичної культури Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «старший вчитель».

     Конкурс складався з трьох випробувань: он-лайн тестування з фахової майстерності, «Самопрезентація» та «Практичне завдання» (майстер-клас).

    Випробування цьогорічного конкурсу підтвердили думку про те, що замало бути обізнаним у нових ідеях, потрібно знати, де можна використати ці ідеї, уміти з ними поводитися, а не лише захоплюватися. Зокрема проведення майстер-класів «Я роблю це так…» продемонструвало розуміння вчителями нових ідей, теорій, стало цікавим для журі та всіх учасників конкурсу.

      Конкурсантів та всіх присутніх привітала начальник відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради Грекова Людмила Анатоліївна.

     Справжнім дарунком для учасників стали виступи вихованців Зразкового хореографічного колективу бальних танців «Перлина» (керівник Н.Залєвська) та виступи вокалістів Олександри Колебіденко та Анна Мельничук. 

    Переможцем І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» стала Петренко Віта Вікторівна - вчитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 - гімназія».

     Всі учасники конкурсу нагороджені грамотами та цінними подарунками.

     Участь педагогів у конкурсі стала можливістю, шансом заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість. У цілому конкурс підтвердив, що всі учасники конкурсу — справжні лідери педагогічної громади міста. Найголовніше, аби в кожного з них не згас, а ще яскравіше запалав вогонь таланту, неповторної творчої індивідуальності і майстерності, бажання бути вірними великому імені Учитель.

 

                                                                                      О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

Семінар керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти

        28 листопада 2017 року на базі Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 відбувся постійно діючий семінар керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста з проблеми «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховному процесі у закладі загальної середньої освіти».  Завдання семінару: поширення обізнаності щодо інноваційних технологій, які використовуються у навчальному закладі; надання методичних рекомендацій щодо управлінського та методичного супроводу, підвищення рівня управлінської компетентності учасників семінару.

        В роботі семінару взяли участь перший заступник міського голови Загородня В.Г, начальник відділу освіти Грекова Л.А., працівники відділу освіти, керівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста, їх заступники з навчально-виховної роботи.

       Учасників семінару гостинно зустріли директор ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Полежай Д.П., заступник директора з навчально-виховної роботи Брикова С.Г., педагогічні працівники закладу. Теплими словами-вітаннями привітали управлінців представники учнівського самоврядування.

      Розпочався презентаційний модуль семінару керівників з виступу начальника відділу освіти Грекової Людмили Анатоліївни, яка поінформувала присутніх про систему освіти Фінляндії, провела паралель із системою освіти Нової української школи; порушила питання  децентралізація освіти, імплементації  Нового закону «Про освіту»,  розподілу освітньої субвенції та інноваційні практики органів місцевого самоврядування.

        Керівники закладу (Поледай Д.П., Брикова С.Г., Садигова К.П.) представили колегам систему роботи навчального закладу із забезпечення надання якісних освітніх послуг, поділилися досвідом використання інтерактивних технологій у своїй управлінській діяльності та під час організації навчально-виховного процесу.

Кожний виступ, розгляд питання супроводжувався пошуком різних шляхів вирішення проблемних питань та обмін думками і досвідом роботи.

        В рамках практичного модулю запрошені відвідали відкриті уроки:

  • урок математики в 4-А класі на тему: «Задачі на рух. Задачі на визначення часу по відстані й швидкості» (вчитель  Дерев’янко О. М., вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель»);

  • урок географії в 7-А класі на тему: «Води суходолу Південної Америки» (вчитель  Рибкіна Т. М.,  перша кваліфікаційна  категорія);

  • урок біології в 8-А класі на тему: «Рух крові по судинам. Пульс. Артеріальний тиск» (вчитель Єфремова Г. В., учитель біології та хімії, вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель»);

  • бінарний урок – казка з української літератури та образотворчого мистецтва у 6 класі на тему: «Не тільки краса врятує світ» (вчитель Майданик А. О., учитель української мови та літератури і образотворчого мистецтва, вища кваліфікаційна  категорія, «старший вчитель»);

  • інтелектуально-патріотичний квест для учнів 3-4 класів на тему: «Люблю любити Україну» (Волкова А.А, педагог-організатор)

       Під час майстер-класів учасники семінару ознайомилися з технологіями Веб-квесту (Брикова С.Г., Гвоздєва І.В.) та використання інтерактивної дошки в управлінській діяльності (Поледай Д.П., Ціпенко В.А.)

        Зустріч освітян відзначалася доброзичливою атмосферою, щирістю, відвертістю.

Засідання міського методичного об’єднання вчителів інформатики

    22 листопада 2017 року відбулось чергове засідання  міського методичного об’єднання вчителів інформатики. Захід був проведений на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступені № 2 – ліцей». У процесі роботи засідання, тема якого була «Використання інноваційних технологій для формування ключових компетентностей учнів», вчителі міста мали змогу відвідати урок інформатики в 2-В класі з теми «Початкові уявлення про інтернет», який провела учитель інформатики Ніколенко Т.В. (НВК ЗШ № 2 – ліцей), тренінгове заняття з учнями 9-А класу з теми «Формування основ інформаційної культури учнів засобами ігрових технологій» (вчитель інформатики Пашко Ю.О., НВК ЗШ № 2 – ліцей), творчий звіт вчителя інформатики Приходько С.В. (НВК ЗШ № 2 – ліцей) з теми «Перевернуте навчання», прослухати виступ учителя інформатики Бабіч А.В. (ЗШ № 7) «Емоційний внесок учителя в ефективний урок інформатики».

    Цікаво та натхненно працювали учні 2-В класу під час відкритого уроку з інформатики за темою: «Початкові відомості про Інтернет», який провела учитель НВК «Знам’янська ЗШ школа І-ІІІ ступенів № 2-ліцей» Ніколенко Т. В. Метою уроку було формування уявлення про комп’ютерну мережу, її переваги, формування уявлення про Інтернет, розвивати вміння застосувати знання на практиці.

В ході уроку було використано ігрові методи навчання «Я люблю…», інтерактивний метод – впізнай мене. Учні з цікавістю та захопленням дізнавалися про нові поняття, що пов’язані із поняттям мережі Інтернет, вчилися знаходити адресу веб-сайту та гіперпосилання на веб-сторінках, працюючи за комп’ютером. Учні були активними, отримали задоволення від уроку та нові знання, які зможуть у подальшому застосувати на практиці.

    Під час тренінгу створюється неформальне, невимушене спілкування, яке відкриває перед учнями безліч варіантів розвитку та розв'язання проблеми, заради якої вони зібрались. Як правило, діти в захваті від тренінгових методів, тому що ці методи роблять процес навчання цікавим, не обтяжливим. Тренінг і традиційні форми навчання мають суттєві відмінності. Традиційне навчання більш орієнтоване на правильну відповідь, і за своєю суттю є формою передачі інформації та засвоєння знань. Натомість тренінг, перш за все, орієнтований на запитання та пошук. На відміну від традиційних, тренінгові форми навчання повністю охоплюють весь потенціал людини: рівень та обсяг її компетентності (соціальної, емоційної та інтелектуальної), самостійність, здатність до прийняття рішень, до взаємодії тощо. Учні 9-А класу разом з вчителем Пашко Ю.О. продемонстрували наступні ігрові прийоми та методи: «Чарівний клубок», «Перевертні», «Слабка ланка», «Кінострічка», «Світове кафе», Сенкан.

    Технологія перевернутого навчання або « Перевернутий клас » - тема творчого звіту вчителя Приходько С. В. Альтернативною формою навчання, отримання знань, що набуває широкого розповсюдження в Україні, є дистанційне навчання з елементами перевернутого та змішаного навчання. Змішане навчання = навчання в школі + онлайн – навчання. Застосовуючи технологію « Перевернуте навчання », учитель дає домашнє завдання учням у формі відео або посилання на освітній ресурс і має змогу витрачати більше часу на організацію навчальної діяльності, залучаючи в різні види практичних робіт всіх учнів, застосовуючи компетентнісний підхід.

Про підсумки ІІ етапу VІІІ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

January 01, 2020

         10 жовтня 2017 року у місті Кропивницький відбулися урочистості з нагоди відкриття одного з найпрестижніших мовно-літературних змагань - VІІІ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

      Це творчий конкурс, до якого долучаються шанувальники Шевченкового слова,  який сприяє популяризації невмирущого Кобзаря,  піднесенню престижу української мови і літератури, вихованню в молоді гордості за свій народ та свою країну. Участь  у конкурсі  дає можливість талановитим учням заявити про свій хист до літературної творчості.

        16 листопада 2017 року долучилися до цього конкурсу 70  учнів закладів загальної середньої освіти міста Знам’янка – шанувальників творчості Великого Кобзаря.

         Організаційно-методичний супровід організації та проведення конкурсу забезпечив методичний кабінет відділу освіти.

        За результатами конкурсу переможцями стали:

 

5 клас:

  • Гребенщікова Анастасія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Шевченка (І місце, вчитель Т.Мережана);

  • Літвіненко Інна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (ІІ місце, вчитель О.Кушкіна);

  • Мироненко Вікторія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (ІІ місце, вчитель Я.Багно);

  • Демешко Микита, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Шевченка (ІІІ місце, вчитель Т.Дубок);

  • Радченко Анна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (ІІІ місце, вчитель Н.Осадча);

  • Зубарєв Іван, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 ( ІІІ місце, вчитель І.Ніколаєнко).

 

6 клас:

  • Осадчий Гліб, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (І місце, вчитель Н.Щиголь);

  • Мариненко Яна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (ІІ місце, вчитель В.Волкодав);

  • Патрижна Вікторія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (ІІ місце, вчитель А.Майданик);

  • Андріуца Яна , учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (ІІІ місце, вчитель І.Михайленко).

 

7 клас:

  • Хоменко Діана, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (І місце, вчитель О.Кушкіна);

  • Скриннік Вікторія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (ІІ місце, вчитель Т.Мережена),

  • Компанієць Софія, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (ІІ місце, вчитель О.Кушкіна);

  • Желонкіна Каріна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (ІІІ місце, вчитель Н.Поліщук);

 

8 клас:

  • Домбровська Анастасія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (І місце, вчитель А.Майданик),

  • Демчук Дарія,  учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (ІІ місце, вчитель Н.Осадча);

  • Молчанова Дана, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 (ІІ місце, вчитель І.Ніколаєнко),

ІІІ місце розділили Скляровська Анастасія, Пашко Софія - учениці НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчителі Н.Щиголь, Н.Осадча), учениці НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Жукова Марія та Гіль Аліса (вчитель О.Кубрак).

 

9 клас:

І місце – Руденко Єлизавета, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Я.Багно);

ІІ місце – Беденко Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Т.Дубок), Пушкаренко Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Я.Багно);

ІІІ місце – Зіноватна Олександра, учениця НВК «Знамянська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчитель В.Волкодав), Малінін Ігор та Печонкіна Даря - учні НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3-гімназія» ( вчитель Н.Поліщук).

 

10 клас:

І місце – Пономар Ярослава, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчитель О.Ніколаєва),

ІІ місце – Корнієць Дар’я, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Т.Дубок), Любушко Марія, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель В.Петренко),

ІІІ місце – Сердюк Валерія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 (вчитель І.Ніколаєнко).

 

11 клас:

І місце – Мельничук Анна , учениця  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель В.Петренко),

ІІ місце – Охрімчук Даря, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель В.Петренко).

ІІІ місце розділили Деревянко Діана та Кучерявенко Анна, учениці НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчителі  Н.Осадча, О.Ніколаєва), Учасова Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Л.Топчєєва), Колтак Діана, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 (вчитель Р.Корж).

 

       Вітаємо переможців та бажаємо нових творчих успіхів!

 

        Дякуємо адміністрації навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -ліцей» за підготовку в організації проведення конкурсу.

 

                                                                                О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

І знову вітаємо переможців учнівських олімпіад

17 листопада 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури, в якій взяли участь 37 учнів закладів загальної середньої освіти міста.

Кращими стали:

І місце -  учениця 9 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Печонкіна Дар’я (вчитель Грабовська С.О.),  Пирогова Софія та Пономар Ярослава, учениці 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» (вчитель Сорокіна Г.Д.) , Поліщук Вікторія, учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (вчитель Невкрита І.С.) та Холодович Анастасія, учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Сторчева А.О.);

ІІ місце – учень 9 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Кісс Єгор (вчитель Грабовська С.О.), учениця 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Ткач Ольга (вчитель Шевченко В.В.), учень 10 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка Гребенщіков Микита ( вчитель Корнейчук Т.В.), учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка Боброва Анна (вчитель Корнейчук Т.В.), учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Усачова Марина (вчитель Сторчева А.О.);

ІІІ місце – учениця 9 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка Холявінська Анна (вчитель Корнейчук Т.В.), учениця 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей»   Гаврилюк Поліна (вчитель Сорокіна Г.Д.), учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Міхєєва Дар’я (вчитель Невкрита І.С.).

 

18 листопада на базі НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей»  60 учнів 6-11 класів закладів освіти міста  вправно демонстрували свої знання з математики. За рішенням журі   кращими серед шестикласників стали:

І місце – учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» Філоновський Артем (вчитель Руднєва О.В.),

ІІ місце – Коваленко Євгеній (ЗШ І-ІІІ ст.№ 1 імені Т.Г.Шевченка, вчитель Лук’яненко Л.В.), Мернов Дмитро (ЗШ І-ІІІ ст.№ 4, вчитель Ковальчук С.В.);

ІІІ місце – Пояркова Дар’я (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», вчитель Руднєва О.В.).

 

Серед семикласників кращими стали:

І місце - Тищенко Тетяна (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», вчитель Пишна О.І.);

 ІІ місце – Толкуща Катерина (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», вчитель Пишна О.І.), Жеребецький Олексій (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», вчитель Пироженко Л.І.), Василенко Віра (ЗШ І-ІІІ ступенів № 6, вчитель Вербівська З.С.);

ІІІ місце посіли Лядський Дмитро (ЗШ І-ІІІ ступенів № 4, вчитель Ковальчук С.В.) та Смалько Єлизавета (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», вчитель Мілікова А.І.).

Серед учнів 8 класу кращими є Домбровська Анастасія – І місце (ЗШ І-ІІІ ступенів № 6, вчитель Брикова С.Г.), ІІ місце – Шевченко Михайло (ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка, (вчитель Таранець О.А.), ІІІ місце - Полежай Павло  та Вдовиченко Станіслав (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель Хом’яченко Т.М.), Шеремет Станіслав (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Плюта Т.О.).

І місце серед дев’ятикласників зайняв учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г. Шевченка Крук Олександр (вчитель Швайка І.В.), ІІ місце – Амбросова Тетяна (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Руднєва О.В.), ІІІ місце розділили учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія» Кигима Владислав (вчитель Соломсенко Г.В.) та учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Руденко Єлизавета (вчитель Ковальчук С.В.).

                За підсумками олімпіад журі присудило І місце учневі 10 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1імені Т.Г.Шевченка  Демченку Костянтину (вчитель Швайка І.В.), ІІ місце – Кореню Юрію, учню 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Орищенко В.П.), ІІІ місце – учню 10 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Осауленку Дмитру (вчитель Ціпенко В.О.).

Серед одинадцятикласників кращими були:

  • І місце -  учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія» Сидорович Володимир (вчитель Пишна О.І.),

  • ІІ місце – Каракаш’ян Данило, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія»  (вчитель Пишна О.І.),

  • ІІІ місце – Ратушна Анастасія та Сухойван Сергій, учні НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія»  (вчителі  Подвиженко О.І. та Пишна О.І.).

 

19 листопада 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, де школярі демонстрували знання із всесвітньої історії та історії України.

За рішенням журі серед восьмикласників переможцями стали- учениці 8 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Домбровська Анастасія (І місце, вчитель Єлецька Я.В.) та Пожар Ксенія (ІІ місце, вчитель Полякова С.В.).

І місце серед дев’ятикласників зайняла Корж Анастасія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Солонько Н.В.), ІІ місце – Беденко Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Солонько Н.В.) та Плаксивий Володимир, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Філіпова С.М.), ІІІ місце розділили Малінін Ігор, Таранець Валентин,  учні НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія» (вчитель Бевз Л.В.) та Машаровська Анастасія учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Філіпова С.М.).

Серед десятикласників найкращі знання показала Пономар Ярослава, учениця  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Ніколенко С.Г.), ІІ місце розділили Гребенщіков Микита, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка),  та Россоха Андрій, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (вчитель Полякова С.В.).

                Безребра Єлизавета, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 - гімназія» (вчитель Москаленко Л.І.)  стала кращою серед учнів 11-х класів. Корінний Едуард, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 гімназія» (вчитель Москаленко Л.І.) посів ІІ місце. А ІІІ місце розділили учні цього ж навчального закладу Каракаш’ян Данило та Сухойван Сергій.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо досягти нових звершень в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

                                                                          О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

.

АНОНС

        З метою розвитку престижності використання української мови серед учнівської та студентської молоді, підвищення загального рівня мовної культури 16 листопада 2017 року о 13ю30 годині на базі навчально-виховного конкурсу «Знамянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2- ліцей» відбудеться ІІ (міський ) етап УІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів загальної середньої освіти міста, який цього року стартував у місті Кропивницькому.

           Бажаємо всім учасникам творчої наснаги,  успіхів та віри у власні сили!

                                                                                                                        Методичний кабінет відділу освіти

Відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та екології

На  виконання наказу відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради від  11.10.2017 року № 346 «Про проведення І -ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у навчальних закладах міста в 2017/2018 навчальному році» у місті Знам’янка 11 листопада 2017 року на базі  навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» було проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. Для участі у міському етапі олімпіади зареєстровано 14 учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, а взяло участь 6 учнів. За рішенням журі кращі знання з програмування продемонстрував Нечипоренко Данило, учень навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» (вчитель Пашко Ю.О.).

12 листопада 2017 року на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» відбулася олімпіада з економіки, в якій взяли участь  9  учнів міста. Учасники виконували тестові завдання та презентували власні екологічні проекти.

За рішенням членів журі переможцями ІІ етапу олімпіади серед учнів   10-х класів стали:

І місце -  Корень Юрій, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», ( вчитель Погребняк);

ІІ місце – Савлук Ірина, учениця ЗШ І-ІІІ ст. № 4 ( вчитель Лядська М.В.);

ІІІ місце – Россоха Андрій, учень ЗШ І-ІІІ ст.№ 6 ( вчитель Єфремова Г.В.).

Серед учнів одинадцятикласників кращими стали:

І місце – Дерев’янко Діана, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», ( вчитель Погребняк О.В.);

ІІ місце – Міхєєва Дар’я, учениця ЗШ І-ІІІ ст. № 6 (вчитель Єфремова Г.В.);

ІІІ місце – Яковлєва Надія, учениця  ЗШ І-ІІІ ст. № 1 імені Т. Шевченка  (вчитель Коваль С.С.).

Вітаємо переможців та бажаємо  всім учасникам олімпіад розвитку і наснаги, упевненості в собі та віри у власний успіх!

                                                                                     О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

Методичне об'єднання вчителів хімії та біології

09 листопада на базі НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» було проведено міське методичне об’єднання вчителів хімії та біології з проблеми: «Школа ХХІ століття: основні завдання – формування провідних життєвих компетентностей учнів», на якому були присутні представники закладів загальної середньої освіти міста.

В рамках практичної частини засідання методичного об’єднання педагоги відвідали урок біології вчителя Осіпової А.С. у 7 класі з теми «Підклас риби». Надклас кісткові риби» та урок хімії вчителя Піщікової О.Г. у 8 класі з теми «Періодичний закон та періодична система».

Під час проведення уроків вчителі продемонстрували достатній рівень володіння  інноваційними освітніми методиками й технологіями, їх практичне  використання у навчально-виховному процесі на уроках хімії та біології, володіння широким спектром стратегій навчання, вмінням продукувати оригінальні, інноваційні ідеї, застосовувати нестандартні форми проведення уроків, активно впроваджуючи форми та методи організації навчально-виховного процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів.

У ході обговорення уроків педагоги поділилися досвідом роботи з талановитими та обдарованими дітьми, використанням в роботі практичних завдань.

Керівник ММО Шевченко О.Ю. провела бібліографічний огляд фахової літератури та загострила увагу педагогів на підвищенні їх освітнього і кваліфікаційного рівнів.

                                                                                                 О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету

                                                                                                 О.Шевченко, керівник міського методичного    

                                                                                                                      об’єднання вчителів хімії та біології 

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад розпочато

На  виконання наказу Міністерства освіти і науки  України  від 02.08.2017 року № 1112 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році»,  на наказу  управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації «Про організацію та проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2017/2018 н. р.» та відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради від  11.10.2017 року № 346 «Про проведення І -ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у навчальних закладах міста в 2017/2018 навчальному році» у місті Знам’янка розпочався ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад серед учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Наказом відділу освіти було сформовано  склад оргкомітету,  журі,  апеляційних комісій, що включають  методистів методичного кабінету відділу освіти, головного спеціаліста, вчителів міста.

04 листопада 2017 року на базі  навчально-виховного комплексу «Знамя’нська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» було проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, в якій взяло участь 39 учнів. За рішенням журі переможцями стали:

  • Компанієць Софія, учениця 7 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія»  (вчитель

  • Домбровська Анастасія, учениця 8 класу ЗШ І-ІІІ ст.№ 6 (вчитель Майданик А.О.);

  • Холявінська Анна, учениця 9 класу ЗШ І-ІІІ ст. № 1 ім.Т.Шевченка, (вчитель Дубок Т.В.);

  • Корень Юрій, учень 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», ( вчитель

  • Ратушна Анастасія, учениця 11 класу  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст № 3 – гімназія» (вчитель  ).

 

А 05 листопада 2017 року на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» відбулася олімпіада з фізики, в якій взяли участь  47 учнів міста.

Членами журі переможцями ІІ етапу олімпіади визначено ученицю 7 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія» Толкущу Катерину (вчитель Клименко О.В.), Амбросову Тетяну, ученицю 9 класу  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», (вчитель Плюта С.М.);  Кореня Юрія, учня 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», ( вчитель Руднєва О.В.). Захищати честь міста в ІІІ (обласному) етапі олімпіади будуть також учень 11 класу ЗШ І-ІІІ ст.№ 6 Пожар Сергій ( вчитель Полежай Д.П.) та учениця 8 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія» Гіль Аліса (вчитель Григор’єва Н.П.).

         Вітаємо переможців та бажаємо  всім учасникам олімпіад розвитку і наснаги, отримувати моральне задоволення від навчання і праці, упевненості в собі та  непохитної віри у свій успіх!

                                                                 О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

Відбувся семінар-практикум для вчителів основ здоров’я

 02-03 листопада 2017 року методичним кабінетом відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради на базі НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» було організовано обласний семінар для вчителів основ здоров’я, педагогів-тренерів загальноосвітніх навчальних закладів із упровадження європейських стандартів превентивної освіти з проблеми «Реалізація концепцій, інноваційних  підходів до формування життєвих компентентностей школярів у навчально-виховному процесі за умов упровадження превентивних здоров’язбережувальних проектів».

Учасників семінару гостинно зустріли працівники відділу освіти, педагоги закладу, вихованці хореографічного колективу «Екстраверт» (керівник М.Стукаленко).

Заступник начальника відділу освіти Черкас Н.Л. привітала всіх учасників семінару та побажала плідної співпраці. Завідувач методичного кабінету Ліпінська О.Г. презентувала роботу міського методичного об’єднання вчителів основ здоров’я, поінформувала про співпрацю відділу освіти із закладами загальної середньої освіти в контексті реалізації положень Нової української школи.

     Теоретичну частину семінару  розпочала регіональний координатор навчального курсу «Вчимося жити разом» Желєзнова Тетяна Петрівна. В ході роботи учасники ознайомились з концептуальними засадами освіти на основі життєвих навичок у контексті навчального курсу «Вчимося жити разом», змістом і методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом», роллю предмета «Основи здоров’я» й зазначеного вище курсу в контексті Нової української школи.

Москаленко Л.І., заступник директора з виховної роботи НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», презентувала присутнім досвід роботи педагогічного колективу із проблеми впровадження превентивних проектів ХОУП, «Захисти себе від ВІЛ» та окреслила основні напрямки майбутньої діяльності закладу щодо запровадження програми з розвитку соціальних навичок учнів «Вчимося жити разом»

У рамках семінару педагоги-тренери відвідали ДП «Чорноліське лісове  господарство» (с. Водяне) та  музей-заповідник «Гайдамацька Січ»                        (с. Цибулеве)

                Завершенням семінару було обмін досвідом під час приємного спілкування.

Висловлюємо особливу вдячність педагогічним колективам міста, які взяли активну участь в організації науково-практичного семінару.

                                              

О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету

Відбувся ІІ етап VІІІ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді

November 18, 2017

       10 жовтня 2017 року у місті Кропивницький відбулися урочистості з нагоди відкриття одного з найпрестижніших мовно-літературних змагань - VІІІ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

        Це творчий конкурс, до якого долучаються шанувальники Шевченкового слова,  який сприяє популяризації невмирущого Кобзаря,  піднесенню престижу української мови і літератури, вихованню в молоді гордості за свій народ та свою країну. Участь  у конкурсі  дає можливість талановитим учням заявити про свій хист до літературної творчості.

       16 листопада 2017 року долучилися до цього конкурсу 70  учнів закладів загальної середньої освіти міста Знам’янка – шанувальників творчості Великого Кобзаря.

        Організаційно-методичний супровід організації та проведення конкурсу забезпечив методичний кабінет відділу освіти.

За результатами конкурсу переможцями стали:

 

5 клас:

  • Гребенщікова Анастасія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Шевченка (І місце, вчитель Т.Мережана);

  • Літвіненко Інна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (ІІ місце, вчитель О.Кушкіна);

  • Мироненко Вікторія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (ІІ місце, вчитель Я.Багно);

  • Демешко Микита, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Шевченка (ІІІ місце, вчитель Т.Дубок);

  • Радченко Анна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (ІІІ місце, вчитель Н.Осадча);

  • Зубарєв Іван, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 ( ІІІ місце, вчитель І.Ніколаєнко).

 

6 клас:

  • Осадчий Гліб, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (І місце, вчитель Н.Щиголь);

  • Мариненко Яна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (ІІ місце, вчитель В.Волкодав);

  • Патрижна Вікторія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (ІІ місце, вчитель А.Майданик);

  • Андріуца Яна , учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (ІІІ місце, вчитель І.Михайленко).

 

7 клас:

  • Хоменко Діана, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (І місце, вчитель О.Кушкіна);

  • Скриннік Вікторія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (ІІ місце, вчитель Т.Мережена),

  • Компанієць Софія, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (ІІ місце, вчитель О.Кушкіна);

  • Желонкіна Каріна, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (ІІІ місце, вчитель Н.Поліщук);

 

8 клас:

  • Домбровська Анастасія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (І місце, вчитель А.Майданик),

  • Демчук Дарія,  учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» (ІІ місце, вчитель Н.Осадча);

  • Молчанова Дана, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 (ІІ місце, вчитель І.Ніколаєнко),

ІІІ місце розділили Скляровська Анастасія, Пашко Софія - учениці НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчителі Н.Щиголь, Н.Осадча), учениці НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Жукова Марія та Гіль Аліса (вчитель О.Кубрак).

 

9 клас:

І місце – Руденко Єлизавета, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Я.Багно);

ІІ місце – Беденко Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Т.Дубок), Пушкаренко Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Я.Багно);

ІІІ місце – Зіноватна Олександра, учениця НВК «Знамянська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчитель В.Волкодав), Малінін Ігор та Печонкіна Даря - учні НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3-гімназія» ( вчитель Н.Поліщук).

 

10 клас:

І місце – Пономар Ярослава, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчитель О.Ніколаєва),

ІІ місце – Корнієць Дар’я, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Т.Дубок), Любушко Марія, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель В.Петренко),

ІІІ місце – Сердюк Валерія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 (вчитель І.Ніколаєнко).

 

11 клас:

І місце – Мельничук Анна , учениця  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель В.Петренко),

ІІ місце – Охрімчук Даря, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель В.Петренко).

ІІІ місце розділили Деревянко Діана та Кучерявенко Анна, учениці НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -  ліцей» ( вчителі  Н.Осадча, О.Ніколаєва), Учасова Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Л.Топчєєва), Колтак Діана, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 7 (вчитель Р.Корж).

 

Вітаємо переможців та бажаємо нових творчих успіхів!

 

Дякуємо адміністрації навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 -ліцей» за підготовку в організації проведення конкурсу.

 

                                                  О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

І знову вітаємо переможців учнівських олімпіад

November 18, 2017

       17 листопада 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури, в якій взяли участь 37 учнів закладів загальної середньої освіти міста.

Кращими стали:

      І місце -  учениця 9 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Печонкіна Дар’я (вчитель Грабовська С.О.),  Пирогова Софія та Пономар Ярослава, учениці 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» (вчитель Сорокіна Г.Д.) , Поліщук Вікторія, учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (вчитель Невкрита І.С.) та Холодович Анастасія, учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (вчитель Сторчева А.О.);

      ІІ місце – учень 9 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Кісс Єгор (вчитель Грабовська С.О.), учениця 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» Ткач Ольга (вчитель Шевченко В.В.), учень 10 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка Гребенщіков Микита ( вчитель Корнейчук Т.В.), учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка Боброва Анна (вчитель Корнейчук Т.В.), учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Усачова Марина (вчитель Сторчева А.О.);

      ІІІ місце – учениця 9 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка Холявінська Анна (вчитель Корнейчук Т.В.), учениця 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей»   Гаврилюк Поліна (вчитель Сорокіна Г.Д.), учениця 11 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Міхєєва Дар’я (вчитель Невкрита І.С.).

 

       18 листопада на базі НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей»  60 учнів 6-11 класів закладів освіти міста  вправно демонстрували свої знання з математики. За рішенням журі   кращими серед шестикласників стали:

      І місце – учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» Філоновський Артем (вчитель Руднєва О.В.),

     ІІ місце – Коваленко Євгеній (ЗШ І-ІІІ ст.№ 1 імені Т.Г.Шевченка, вчитель Лук’яненко Л.В.), Мернов Дмитро (ЗШ І-ІІІ ст.№ 4, вчитель Ковальчук С.В.);

     ІІІ місце – Пояркова Дар’я (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», вчитель Руднєва О.В.).

 

Серед семикласників кращими стали:

І місце - Тищенко Тетяна (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», вчитель Пишна О.І.);

 ІІ місце – Толкуща Катерина (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», вчитель Пишна О.І.), Жеребецький Олексій (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія», вчитель Пироженко Л.І.), Василенко Віра (ЗШ І-ІІІ ступенів № 6, вчитель Вербівська З.С.);

ІІІ місце посіли Лядський Дмитро (ЗШ І-ІІІ ступенів № 4, вчитель Ковальчук С.В.) та Смалько Єлизавета (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», вчитель Мілікова А.І.).

Серед учнів 8 класу кращими є Домбровська Анастасія – І місце (ЗШ І-ІІІ ступенів № 6, вчитель Брикова С.Г.), ІІ місце – Шевченко Михайло (ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка, (вчитель Таранець О.А.), ІІІ місце - Полежай Павло  та Вдовиченко Станіслав (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» (вчитель Хом’яченко Т.М.), Шеремет Станіслав (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Плюта Т.О.).

І місце серед дев’ятикласників зайняв учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г. Шевченка Крук Олександр (вчитель Швайка І.В.), ІІ місце – Амбросова Тетяна (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Руднєва О.В.), ІІІ місце розділили учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія» Кигима Владислав (вчитель Соломсенко Г.В.) та учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Руденко Єлизавета (вчитель Ковальчук С.В.).

                За підсумками олімпіад журі присудило І місце учневі 10 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 1імені Т.Г.Шевченка  Демченку Костянтину (вчитель Швайка І.В.), ІІ місце – Кореню Юрію, учню 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Орищенко В.П.), ІІІ місце – учню 10 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Осауленку Дмитру (вчитель Ціпенко В.О.).

Серед одинадцятикласників кращими були:

  • І місце -  учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія» Сидорович Володимир (вчитель Пишна О.І.),

  • ІІ місце – Каракаш’ян Данило, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія»  (вчитель Пишна О.І.),

  • ІІІ місце – Ратушна Анастасія та Сухойван Сергій, учні НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія»  (вчителі  Подвиженко О.І. та Пишна О.І.).

 

          19 листопада 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, де школярі демонстрували знання із всесвітньої історії та історії України.

          За рішенням журі серед восьмикласників переможцями стали- учениці 8 класу ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Домбровська Анастасія (І місце, вчитель Єлецька Я.В.) та Пожар Ксенія (ІІ місце, вчитель Полякова С.В.).

І місце серед дев’ятикласників зайняла Корж Анастасія, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Солонько Н.В.), ІІ місце – Беденко Марина, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка (вчитель Солонько Н.В.) та Плаксивий Володимир, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Філіпова С.М.), ІІІ місце розділили Малінін Ігор, Таранець Валентин,  учні НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 – гімназія» (вчитель Бевз Л.В.) та Машаровська Анастасія учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Філіпова С.М.).

         Серед десятикласників найкращі знання показала Пономар Ярослава, учениця  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей» (вчитель Ніколенко С.Г.), ІІ місце розділили Гребенщіков Микита, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г.Шевченка),  та Россоха Андрій, учень ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 (вчитель Полякова С.В.).

                Безребра Єлизавета, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 - гімназія» (вчитель Москаленко Л.І.)  стала кращою серед учнів 11-х класів. Корінний Едуард, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 3 гімназія» (вчитель Москаленко Л.І.) посів ІІ місце. А ІІІ місце розділили учні цього ж навчального закладу Каракаш’ян Данило та Сухойван Сергій.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо досягти нових звершень в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

                                                                          О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

Відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та екології

November 05, 2017

      На  виконання наказу відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради від  11.10.2017 року № 346 «Про проведення І -ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у навчальних закладах міста в 2017/2018 навчальному році» у місті Знам’янка 11 листопада 2017 року на базі  навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» було проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. Для участі у міському етапі олімпіади зареєстровано 14 учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, а взяло участь 6 учнів. За рішенням журі кращі знання з програмування продемонстрував Нечипоренко Данило, учень навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» (вчитель Пашко Ю.О.).

        12 листопада 2017 року на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» відбулася олімпіада з економіки, в якій взяли участь  9  учнів міста. Учасники виконували тестові завдання та презентували власні екологічні проекти.

За рішенням членів журі переможцями ІІ етапу олімпіади серед учнів   10-х класів стали:

І місце -  Корень Юрій, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», ( вчитель Погребняк);

ІІ місце – Савлук Ірина, учениця ЗШ І-ІІІ ст. № 4 ( вчитель Лядська М.В.);

ІІІ місце – Россоха Андрій, учень ЗШ І-ІІІ ст.№ 6 ( вчитель Єфремова Г.В.).

Серед учнів одинадцятикласників кращими стали:

І місце – Дерев’янко Діана, учениця НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», ( вчитель Погребняк О.В.);

ІІ місце – Міхєєва Дар’я, учениця ЗШ І-ІІІ ст. № 6 (вчитель Єфремова Г.В.);

ІІІ місце – Яковлєва Надія, учениця  ЗШ І-ІІІ ст. № 1 імені Т. Шевченка  (вчитель Коваль С.С.).

        Вітаємо переможців та бажаємо  всім учасникам олімпіад розвитку і наснаги, упевненості в собі та віри у власний успіх!

                                                 

                                                                   О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад розпочато

November 05, 2017

       На  виконання наказу Міністерства освіти і науки  України  від 02.08.2017 року № 1112 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році»,  на наказу  управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації «Про організацію та проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2017/2018 н. р.» та відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради від  11.10.2017 року № 346 «Про проведення І -ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у навчальних закладах міста в 2017/2018 навчальному році» у місті Знам’янка розпочався ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад серед учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти.                Наказом відділу освіти було сформовано  склад оргкомітету,  журі,  апеляційних комісій, що включають  методистів методичного кабінету відділу освіти, головного спеціаліста, вчителів міста.

         04 листопада 2017 року на базі  навчально-виховного комплексу «Знамя’нська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» було проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, в якій взяло участь 39 учнів. За рішенням журі переможцями стали:

  • Компанієць Софія, учениця 7 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія»  (вчитель

  • Домбровська Анастасія, учениця 8 класу ЗШ І-ІІІ ст.№ 6 (вчитель Майданик А.О.);

  • Холявінська Анна, учениця 9 класу ЗШ І-ІІІ ст. № 1 ім.Т.Шевченка, (вчитель Дубок Т.В.);

  • Корень Юрій, учень 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», ( вчитель

  • Ратушна Анастасія, учениця 11 класу  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст № 3 – гімназія» (вчитель  ).

 

А 05 листопада 2017 року на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія» відбулася олімпіада з фізики, в якій взяли участь  47 учнів міста.

Членами журі переможцями ІІ етапу олімпіади визначено ученицю 7 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія» Толкущу Катерину (вчитель Клименко О.В.), Амбросову Тетяну, ученицю 9 класу  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», (вчитель Плюта С.М.);  Кореня Юрія, учня 10 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей», ( вчитель Руднєва О.В.). Захищати честь міста в ІІІ (обласному) етапі олімпіади будуть також учень 11 класу ЗШ І-ІІІ ст.№ 6 Пожар Сергій ( вчитель Полежай Д.П.) та учениця 8 класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. № 3 – гімназія» Гіль Аліса (вчитель Григор’єва Н.П.).

         Вітаємо переможців та бажаємо  всім учасникам олімпіад розвитку і наснаги, отримувати моральне задоволення від навчання і праці, упевненості в собі та  непохитної віри у свій успіх!

                                                                                     О.Ліпінська, завідувач методичного кабінету відділу освіти

День працівників освіти

September 30, 2017

                                                                                               Звик жовтень дарувать осінні квіти,
                                                                                               Це щедрий дар. Бо вже не літній час….
                                                                                               Зі святом вас, працівники освіти,
                                                                                               Вітаєм від усього серця вас!

Щороку, буваючи на робочих нарадах, святкових зібраннях, бачимо, яка велика когорта творчих, талановитих педагогів працює в місті Знам’янка.
   28 вересня у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості , у переддень Дня працівників освіти,  щоденну нелегку вчительську працю відзначили по-особливому урочисто, сердечно,  дуже шляхетно.
Ведучими вчительського свята були  молода колега Дем’яненко Світлана та учениця 11 класу Руденко Вікторія. (НВК «Знамянська ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія»).

    Щиросердними вітаннями свято розпочали начальник відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради Л.Грекова , міський голова С.Філіпенко, помічник народного депутата України Олеся Довгого А.Іщенко. До їхніх вітань приєдналася і голова міського комітету профспілки освітян міста Т.Мельник.  
         Яких тільки випробувань не готувала учителю неспокійна доля: надмірна робота, розчарування від творчих поразок до задоволення  від успіхів учнів, безкінечна втома і друге дихання від вчасно сказаного  доброго слова.  Але, незважаючи на все це, педагоги зберігають вірність учительській праці та школі. В цей день було сказано в їхн6ю адресу дуже багато добрих, щирих слів любові, поваги, подяки.
Не забули організатори свята про ветеранів педагогічної ниви, котрі нині на заслуженому відпочинку.
      Особливі вітання звучали на адресу молодих колег, які приєднуються до лав педагогів, щоб засівати свої зерна людяності, добра, любові до дітей.
      За високий професіоналізм, сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління по реалізації державної політики в галузі освіти педагоги міста були відзначені грамотами та подарунками.
       Педагоги міста отримали і мистецькі подарунки, які підготували вихованці дошкільного навчального закладу № 7 «Козачок» та Центру дитячої та юнацької творчості! Справжнім сюрпризом була музична композиція керівника гуртка ЦДЮТ Юлії Сметани (саксафон) та пісні у виконанні О.Безая.  
     Свято, яке тривало близько двох годин, пролетіло як мить. Це свято  завжди з особливою родзинкою, де вдячність і шана, інтелігентність і культура переплітаються з розумінням сьогоднішніх реалій. В тому мудрість педагогів, доброта і сердечність, і їх високе покликання – вчити і виховувати.

Графік проведення зовнішнього оцінювання 2018 року

September 21, 2017

      Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2018 році.

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 22 травня з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іспанської, німецької та французької мов. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 13 червня 2018 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року:

Предмет                                                          Дата проведення

Математика                                                     22 травня (вівторок)

Українська мова та література                24 травня (четвер)

Іспанська мова                                                   29 травня (вівторок)

Німецька мова                                                    29 травня (вівторок)

Французька мова                                               29 травня (вівторок)

Англійська мова                                                 1 червня (п'ятниця)

Біологія                                                                 4 червня (понеділок)

Історія України                                                 6 червня (середа)

Географія                                                             8 червня (п'ятниця)

Фізика                                                                   11 червня (понеділок)

Хімія                                                                      13 червня (середа)


            Оголошення результатів ЗНО

     Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року; оголошення результатів з історії України, географії, фізики та хімії триватиме до 21 червня 2018 року.

       Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

      Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

    Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 2 до 11 липня 2018 року за окремим графіком, який має бути затверджений окремо.

        Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 17 липня 2018 року.

Вчимося жити разом програма з розвитку соціальних навичок учнів початкової, основної та старшої школи у курсі «Основи здоров’я»

          На виконання наказу начальника управління  освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації  від 18.05.2017 року № 413 «Про затвердження плану заходів щодо  реалізації проекту «Вчимося жити разом» у навчальних закладах Кіровоградської  області на 2017 рік» із  початку 2017-2018 навчального року в Кіровоградській області розпочинається навчання учнів життєвих навичок шляхом інтеграції курсу «Вчимося жити разом» у зміст навчального предмета «Основи здоров’я» та плани  виховної роботи  закладів освіти.      Детальніше…

Відомий вчений презентував свою нову книгу «Міфи про Україну»

20.09.2017 учні 10-11-х класів міста Знам'янка завітали   в Центр дитячої та юнацької творчості  на зустріч з українським істориком, доктором історичних наук, професором, завідувачем відділом теорії та історії археології та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археології та джерелознавства імені Михайла Грушевського, автором понад    50-ти  наукових праць, опублікованих в Україні, США, Франції, Польщі, Брехуненком Віктором Анатолійовичем.
   Відомий вчений презентував свою нову книгу «Міфи про Україну»,  в   які  спростовує   вигадки  російських  мас-медіа.  Учні ставили питання і пропонували  свої  версії причин і шляхів перетворення  неправдивої інформації в сенсацію  вечірніх новин.
   На  завершення  зустрічі історик побажав  молодому поколінню  жити в сильній, квітучій країні  під  мирним небом.

Уроки мислення на природі

September 21, 2017

      У центрі сучасних технологій навчання і виховання дітей молодшого шкільного віку знаходиться особистісно-зорієнтована модель, основною метою якої є індивідуальний розвиток кожного вихованця.  З огляду на це, особливого звучання набуває спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – видатного українського вченого, філософа, неперевершеного педагога, який опікувався долею дітей.
В.О. Сухомлинський проводив уроки мислення на природі. Це один із найвдаліших прикладів інтеграції різних видів діяльності, об’єднаних однією метою. Педагог розглядав природу як джерело знань, пробудження дитячої думки. Він розробив методику уроків мислення серед природи, метою яких було пробудження допитливості, навчання дітей бачити та міркувати.                                                   
Ось і ми разом з вихованцями хореографічного колективу естрадного танцю «Сузір’я» спробували поєднати хореографічне заняття з уроком мислення на природі. Метою заняття стало формування у дітей стійкого інтересу до мистецтва завдяки поєднання природи та хореографії.
Уміння бачити прекрасне навколо робить дитину добрішою, мудрішою, духовно багатою. Такі заняття сприяють формуванню у дітей любові до природи рідного краю, бажання зрозуміти її та дізнатися про неї якомога більше – це невичерпне джерело духовних сил. 

                                       

О.Андрєєва, керівник хореографічного колективу 
                                        естрадного танцю «Сузір’я»

Уряд скасував обов'язок вчителів займатися переписом учнів

       Українським вчителям більше не потрібно буде робити перепис та вести облік дітей шкільного віку у позаурочний час. Таке рішення було прийняте під час урядового засідання  13 вересня 2017 року, повідомляє МОН.
        Крім того, було затверджено Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів.
      Цей документ замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку, що була затверджена ще 2000 року.
      Питання скасування обов'язку вчителів проводити облік дітей шкільного віку постало під час цьогорічної серпневої конференції педпрацівників.
"Питання вчителів було абсолютно справедливе. Ця постанова Уряду якраз і вирішує проблему перепису дітей. Більше вчителі не повинні цим займатися", – зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
     У Порядку, зокрема, вказано, що ведення обліку дітей шкільного віку здійснюють районні, районні у містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі ОТГ, їх виконавчі органи із залученням відповідних територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей.
        Їм заборонено залучати працівників навчальних закладів до організації та ведення цього обліку.
     Нагадаємо, у серпні ініціатива скасування обов'язку вчителів проводити облік дітей шкільного віку була внесена до Кабміну міністром освіти і науки Лілією Гриневич.
     Ішлося про шкільну практику – "облік дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу".
Згідно з нею, за кожною загальноосвітньою школою була закріплена певна територія, по якій навчальний заклад повинен регулярно збирати інформацію з приводу дітей шкільного віку, які там проживають, після чого передавати її до районного відділу освіти.
Мета такого "перепису" – виявити різницю між кількістю дітей, які за віком мають ходити до школи, і тими, хто її реально відвідує, після чого спробувати залучити (у тому числі за сприяння правоохоронних органів) до навчання усіх, хто пропускає навчання.

Please reload

bottom of page